تبلیغات
 بامداد - صداقت در ریاست جمهوری - 1
بامداد
نوشته شده در تاریخ شنبه 16 خرداد 1388 توسط محمدرضا جلالی | نظرات ()
طبقه بندی: سیاست، 
به نام خدا
با سلام و شب به خیر
برای انتخاب یک رئیس جمهور شایسته به نظر من دو گروه ملاکهای کلی وجود دارد اول ملاکهای فردی (بخصوص در دو زیرگروه تعهد و تخصص ) دوم ملاکهای جمعی ( همکاران ، مشاوران و کارگزاران همراه فرد نامزد ، تعامل فرد نامزد با سایر قوا و مسئولین)
البته همه این ملاکها نسبی هستند و اولا نسبت  به سایر نامزدها سنجیده می شوند ثانیا معدل مجموع این ویژگیها ما را به فرد شایسته می رساند. البته همه می دانیم که همه نامزدها قبلا از صافی شورای نگهبان عبور کرده اند پس حداقل قابل قبولی از شایستگی را دارند.
علیرغم همه توضیحات بالا به نظر من برخی عیوب از نظر اکثر مردم قابل گذشت نیست و اگر فردی یکی از این عیوب را داشته باشد حتی اگر معدل خوبی داشته باشد فرد مناسبی به نظر نمی رسد یکی از این عیوب عدم صداقت و در مرحله بالاتر دروغگویی است. یکی از نتایج این عیب سلب اطمینان جامعه و کارگزاران از چنین مدیری است و بدیهی است  مدیری که  اطمینان دیگران را به همراه نداشته باشد در اجرای برنامه هایش ناموفق است.
هرچند بسیار دوست داشتم هرگز چنین موضوعی را ننویسم ولی متاسفانه دیدگاه من این است که ریاست محترم جمهور فعلی موارد فراوانی از عدم صداقت با مردم را داشته و دارند ، هرچند می توان برخی از این موارد را به حساب اشتباه یا اطلاعات غلط یا دروغ مصلحت انگیز گذاشت ولی به هرحال تکرار این موارد طی این چهار سال باعث کاهش اطمینان عمومی به ایشان شده است.
برای دفاع از دیدگاه خودم قاعدتا ناگزیر از ذکر مثال هستم و من مناظره ایشان با آقای مهندس موسوی را بررسی و موارد عدم صداقت موجود در آن را به عنوان یکی از مصادیق ادعای خودم ذکر می کنم به دلیل اهمیت آن و پرمخاطب بودنش ،  برای متن مناظره از سایت تابناک (به نقل از ایرنا)  به عنوان منبع استفاده کرده ام.
1.ایشان گفته اند "می‌خواهم در ابتدای كار از برخوردهای غیرمنصفانه و ظالمانه و دروغ‌پردازی‌های بزرگ و تخریب علیه دولت گله كنم چراكه این حادثه در طول حادثه بعد از انقلاب چه در طول دوران یك دولت و چه در دوران انتخابات اینقدر هجمه‌ها سنگین نبود." البته نمی توان آمار دقیقی ارائه نمود ولی هجمه تبلیغات علیه دولت در دو دولت اول انقلاب و دولت هفتم (آقای خاتمی) هم بسیار زیاد بود. آقای احمدی نژاد حجم تیترهای روزنامه ها طی چهار سال اخیر برعلیه خود را 320،000 عنوان کردند که با عملیات ریاضی ساده نادرستیش معلوم می شود.
2. جمله "‌اینها همه با هم بودند و از روز اول به دولت هجوم آوردند و مردم می‌دانند و این حركت با محوریت آقای هاشمی، ‌موسوی و خاتمی علیه دولت حركت می‌كنند" البته با اغماض می توانیم این جمله را در مورد دو نفر دیگر نه عدم صداقت بلکه سهو در کلام بدانیم ولی در مورد مهندس موسوی همه می دانیم که ایشان هرگز از اول به دولت هجوم نیاوردند،بلکه ایشان تا همین اواخر نیز کاری با دولت نداشتند و سکوت کرده بودند.
موفق باشید


درباره وبلاگ

این وبلاگ بیشتر به موضوعات فرهنگی (بویژه سینما ) ، ورزشی ( فوتبال) ، سیاسی و مسائل روز می پردازد
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
جستجو
آخرین مطالب
آرشیو
موضوعات
نویسندگان
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :