تبلیغات
 بامداد - پیش بینی نتیجه انتخابات
بامداد
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 خرداد 1388 توسط محمدرضا جلالی | نظرات ()
طبقه بندی: سیاست، 
به نام خدا
با سلام و عصر به خیر
پیش بینی نتیجه انتخابات در ایران کار دشواری است اولا به این دلیل که اغلب از نظرسنجی ها  به عنوان ابزار تبلیغاتی به نفع یا علیه کاندیداها استفاده می کنند ، ثانیا برخی از مردم بخصوص در مورد شرکتشان در انتخابات صادقانه پاسخ نمی دهند
مطالبی که در زیر می خوانید بر اساس شنیده ها و دیده های چند روز اخیر من است و چون کاملا مبنای آن تجربیات شخصی است نمی تواند استناد علمی داشته باشد:
1. آقای کروبی : ایشان در بین برخی گروهها مانند استانهای لرستان ، دراویش ، برخی ملی مذهبی ها ، دگراندیشها، رای تضمین شده دارند.
2. آقای رضایی : هرچند مناظره آخرش به ایشان کمک زیادی کرد و احتمالا رای برخی از اصولگراها و افراد مردد را جذب کرده است ولی به جز برخی از مردم خوزستان و نیروهای سپاه رای تضمین شده ای ندارد فکر کنم اگر کمی زودتر وارد انتخابات می شد و پشتیبانی اصولگرایان را جذب می کرد وضعیت بهتری داشت.
اصولا من فکر نمی کنم این دو نامزد بیش از پانزده درصد آرا را جذب کنند.
رقابت اصلی بین دو نامزد آقای موسوی و آقای احمدی نژاد است ، البته من در تخمین طرفدارانشان مجموع را صد قرار می دهم
در تهران مناطق شمالی اکثریت ( حدود هشتاد به بیست) با آقای موسوی ، در مناطق جنوبی اکثریت با آقای احمدی نژآد ( حدود شصت به چهل) ، در مناطق مرکزی اکثریت با آقای موسوی ( حدود شصت به چهل ) می باشد . در مناطق شرقی اکثریت با آقای احمدی نژاد و در مناطق غربی اکثریت با آقای موسوی است.
در این گروهها به نسبت رای آقای موسوی بیشتر است : جوانها ، دانشجوها ، فارغ التحصیلان دانشگاه ، خانمها ، آموزش و پرورشیها ، کارگران ،
در این گروهها به نسبت رای آقای احمدی نژاد بیشتر است : مسن ترها ، اقشار روستایی و کشاورز ، کارمندان دولت به جز آموزش و پرورشیها ، سپاه و بسیج ، بازنشستگان ،
در کرج ، استانهای آذری زبان ، شمال کشور ، کرمان و هرمزگان آقای موسوی رای غالب را دارند . در استانهای شرقی مانند خراسان و سمنان ، خوزستان ، شیراز و قم آقای احمدی نژاد رای اکثریت را دارند. در اصفهان و یزد فکر می کنم رای مساوی داشته باشند.
با توجه به جمع موارد بالا پیش بینی به نظرم انتخابات به دور دوم کشیده می شود و مهندس موسوی در دور اول به نسبت پنجاه و پنج به آقای احمدی نژآد چهل و پنج خواهد بود. خلاصه حرفهای بالا این است:
1. آقای موسوی  46%
2. آقای احمدی نژاد  41%
3. آقای کروبی  7%
4. آقای رضایی 6%
از دوستان عزیز می خواهم که اگر اطلاعاتی در این زمینه دارند به من منتقل کنند.
موفق باشیددرباره وبلاگ

این وبلاگ بیشتر به موضوعات فرهنگی (بویژه سینما ) ، ورزشی ( فوتبال) ، سیاسی و مسائل روز می پردازد
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
جستجو
آخرین مطالب
آرشیو
موضوعات
نویسندگان
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :