تبلیغات
 بامداد - جدول سودوكو
بامداد
نوشته شده در تاریخ جمعه 19 تیر 1388 توسط محمدرضا جلالی | نظرات ()
طبقه بندی: فرهنگ و ادبیات، 
به نام خدا
با سلام و عصر به خیر
همه با جدول سودوكو آشنایید ، یك سرگرمی كه ظاهرا ریشه در چین باستان دارد (البته سودوكو مخفف واژه هایی ژاپنی است) و باید اعداد تك رقمی را بدون تكرار در مربعهای 3*3 جدول قرار دهید
من دو سال قبل با این جدول آشنا شدم ولی هیچ وقت حوصله حلش را نداشتم . دیروز با اصرار پسرم یك ساده اش را حل كردم ، بعد علاقمند شدم و متوسط را هم حل كردم . آخرش هم دیگه جوگیر شدم و امروز مشكلش را هم حل كردم .
قبلا خوانده بودم كه حل جدول كلمات متقاطع باعث می شود فرد دیرتر آلزایمر بگیرد . در مقایسه با جدول سودوكو باید بگویم كه جدول كلمات متقاطع را بیشتر پسندیدم. وقتی دبیرستان می رفتیم بازی بود كه كدام شكل را میتوان بدون برداشتن قلم از روی كاغذ ترسیم كرد؟ بعدها وقتی در كتاب سرگرمیهای ریاضی پرویز شهریاری خواندم كه این سوالات را به صورت كلی چگونه می توان پاسخ داد ( محل تقاطع خطها را گره می نامیم ، گرههایی را كه تعداد خطوط منشعب از آن زوج باشد گره زوج و گرههایی را كه تعداد خطوط منشعب از آن فرد باشد گره فرد می نامیم . هر شكلی كه كمتز از دو گره فرد داشته باشم با یك حركت قلم قابل رسم است.) خلاصه بعد از خواندن فرمولش دیگر حل این سوالات برایم جذابیتی نداشت چون یك عمل ریاضی فاقد ابتكار و تفكر بود . حل جدول سودوكو هم  برایم همین احساس را ایجاد كرد . البته می دانم كه این جدول كلی علاقمند دارد.
موفق باشید


درباره وبلاگ

این وبلاگ بیشتر به موضوعات فرهنگی (بویژه سینما ) ، ورزشی ( فوتبال) ، سیاسی و مسائل روز می پردازد
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
جستجو
آخرین مطالب
آرشیو
موضوعات
نویسندگان
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :